×

Krótko o nas

Priorytetowym celem firmy POLIMER Sp. z o.o. jest stałe spełnianie wymagań klientów poprzez osiągnięcie i utrzymanie wysokiego poziomu jakości i logistyki w zakresie produkcji granulatów PVC oraz wyrobów wytłaczanych z PVC i PE wraz z dostawą do klienta.

Drukowanie 3D

section-c55c733
POLIMER
POLIMER SP. Z O.O.

Drukowanie 3D

to przestrzenne tworzenie elementów
za pośrednictwem rozgrzanego tworzywa termoplastycznego, potocznie nazywanego filamentem. To tzw. produkcja metodą przyrostową. Drukowanie w 3D to technologia nowej generacji, która całkowicie odmieniła sposób projektowania i produkcji. Stanowi ona wydajne i skuteczne narzędzie dla inżynierów, designerów, badaczy czy nawet osób prywatnych.
To optymalna metoda wytwarzania modeli przy zachowaniu wymaganej tolerancji dla projektu. Szerokie spektrum możliwości, jakie niosą za sobą wydruki 3D, przekłada się na coraz większą popularność tej usługi.

//polimer.home.pl/wp-content/uploads/2023/09/loader-1.png //polimer.home.pl/wp-content/uploads/2023/09/granulat1.png //polimer.home.pl/wp-content/uploads/2020/11/logo-bg.png
https://polimer.home.pl/wp-content/uploads/2024/05/Proto-Processes-Machines-3-qcyvhm8vr15d7xbsuebkf8rk2vkrijhxy69mps2yy8-1600x1000.png
section-d9d20f9

Usługa druku 3D, oferowana przez POLIMER Sp. z o.o., skierowana zarówno do osób fizycznych i firm, pozwala przekształcić pomysły w rzeczywistość. Wykonujemy trójwymiarowe wydruki prototypów i detali, których wykonanie na klasycznych obrabiarkach czy wtryskarkach jest niemożliwe lub kosztowne. Jesteśmy w stanie zrealizować zarówno pojedyncze zlecenia, jak i krótkie serie produkcyjne.
Ponad to oferujemy szeroką gamę filamentów do druku 3D produkcji Grupy Azoty S.A. Jest to wiodący producent innowacyjnych materiałów do druku 3D, oferujący swoim klientom profesjonalne filamenty spełniające najwyższe standardy jakości.

section-179bb0d
https://polimer.home.pl/wp-content/uploads/2024/05/obiekty-wydrukowane-na-drukarce-d-z-plastikowego-zblizenia-nowa-technologia-drukowania-d_507658-4658-1600x1000.jpg

Zalety wydruku 3D:

 • Obniża koszty na pierwszym etapie wdrożenia dużej Produkcji. Dzięki wydrukowanym detalom 3D można namacalnie przekonać się o prawidłowości założeń projektanta i praktyczności zastosowanych rozwiązań. Dzięki wydrukowi prototypu moża uniknąć kosztownych pomyłek i przeróbek linii produkcyjnej.
 • Wydruk 3D to dobra metoda na prezentację wyrobu potencjalnemu klientowi, zanim zostanie uruchomiona produkcja masowa. To także możliwość produkcji niewielkich serii produktów, idealnych do testów rynkowych, zamówień próbnych, personalizowanych elementów lub unikalnych projektów.
 • Usługa wydruku w technologii 3D to także elastyczność i indywidualizacja, ze względu na możliwość realizacji zarówno pojedynczych zleceń, jak i krótkich serii produkcyjnych, także typowo pod Klienta.
 • Drukowanie w 3D to nowoczesna technologia nowej generacji, przyjazna dla środowiska.
 • section-b03f765
  section-8a80051

  W zależności od zlecenia zespół wykwalifikowanych inżynierów dobiera najlepsze drukarki oraz filamenty, które spełnią oczekiwania Klienta, jednocześnie osiągając produkt najwyższej jakości. Współpraca z liderem branży tworzyw sztucznych, czyli Grupą Azoty S.A z Tarnowa w zakresie doboru filamentów dodatkowo zapewnia najwyższą jakość usług i pełne zadowolenie klienta. W naszej ofercie materiałów stosowanych w technologii druku 3D można znaleźć:

 • filamenty podstawowe: na bazie PLA i ABS w najwyższej jakości, dedykowane do wydruków hobbystycznych, modelarskich, prototypów pokazowych, zabawek.
 • filamenty specjalne o właściwościach antybakteryjnych, na bazie poliamidu 6 (PA6) lub LA.
 • filamenty techniczne:
  - na bazie specjalnie modyfikowanego ABS,
  - na bazie PA6, wzmocnionego włóknem węglowym, dedykowanym do otrzymywania części o dobrych właściwościach mechanicznych oraz właściwościach antystatycznych i elektroprzewodzących. Detale takie charakteryzują się obniżoną chłonnością wody.
  - na bazie PA6, napełnionego mielonym włóknem węglowym do otrzymywania części o dobrych właściwościach mechanicznych oraz właściwościach antystatycznych. Prędkość druku porównywalna z materiałem niewzmocnionym ze względu na stosunkowo niski stopień wypełnienia. Detale takie charakteryzują się małą podatnością do wypaczania i małym skurczem.
  - na bazie PA6 o nazwie alphalon®, spełniającego wysokie wymagania branży otoryzacyjnej, elektronicznej, kolejowej, transportowej. Dzięki wysokiej wytrzymałości międzywarstwowej (doskonałą przyczepność do warstwy) oraz wysokiej krystaliczności polimeru wydrukowane części charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi.
 • section-8b3e84a
  Polimer Sp. z o.o.

  Nasza oferta

  bg-image
  Narzędziownia

  Projektujemy, wykonujemy narzędzia według wytycznych klienta, a także wg. naszego, autorskiego
  pomysłu...

  Czytaj więcej

  section-e1503db
  Masz pytania?

  Napisz do nas

  Nasz dział handlowy oraz projektowy z chęcią pomoże znaleźć dla Ciebie idealne rozwiązanie. Pozostaw nam swój kontakt a oddzwonimy do Ciebie jeszcze tego samego dnia.